Темпераментний дитина: що потрібно знати батькам
Якщо у вашій родині з'явився темпераментний дитина, то вас можна з цим привітати. Діти такого типу відрізняються активністю, товариськістю, їх складно змусити сидіти на місці. Але не завжди такий характер приносить його власникові користь, іноді гіперактивність доводиться лікувати.
Гіперактивність та її небезпеки
Батьки починають переживати в той момент, коли помічають, що їх малюк без особливого бажання займається чим-небудь, не прагне до спілкування з іншими дітками. Якщо спокійний дитина з віком може змінити свій характер, поведінку гіперактивної малюка доводиться коригувати.
До симптомів гіперактивності відносяться:
1. Передчасні відповіді, коли малюк до кінця не слухає поставлене йому питання.
2. Непосидючість на місці.
3. Нездатність зосередитися на деталях і дрібницях.
4. Малюк з легкістю відволікається на щось незначне.
5. Дитина постійно упускає предмети, втрачає речі.
З кожним роком кількість гіперактивних дітей зростає, тому ігнорувати це захворювання не можна. Гіперактивність не йде сама по собі, від неї не можна вилікуватися тільки при спостереженні і рекомендації лікаря. Цю хворобу підтвердити або спростувати може тільки лікар, з цієї причини варто пропонувати малюкові таблетки, пригнічують його темперамент.
Гіперактивність таїть у собі небезпеки, які включають в себе:
1. Проблеми з навчанням не тільки в школі, але і в ВУЗах.
2. Труднощі при спілкуванні з іншими людьми, а також при створенні сім'ї.
3. Людина буде відчувати труднощі в кар'єрі, якщо захоче домогтися підвищення.
4. Іноді бувають ситуації, при яких гіперактивні діти виростають у підлітків, у яких виникають проблеми з законом.
Батькам при вихованні гіперактивного малюка слід пам'ятати:
1. Дозволяти і забороняти можна тільки щось певне. Не можна, наприклад, щоб тато забороняв дитині дивитися телевізор після 10 вечора, а мама дозволяла йому це робити. Батьки зобов'язані бути єдині в думці.
2. Ви повинні бути терплячі при вихованні свого малюка. Якщо ви будете кричати на дитину, то він може стати агресивним або просто ігнорувати вашу поведінку.
3. Не скупіться на похвалу. Гіперактивні діти люблять, коли їх хвалять.
4. Вчіться правильно користуватися енергією малюка. Ви можете записати дитину в будь-яку спортивну секцію або на танці, щоб він мав можливість витрачати свою енергію по розуму. Варто уникати секцій, в яких великий ризик заподіяння фізичної травми. Придбайте для будинку спортивний куточок, щоб малюку було чим зайнятися у вільний час.
5. Привчайте малюка до організованості. Виробіть у дитини певний режим дня, щоб він розумів, в який час і чим він повинен займатися.
6. Вчіться говорити коротко і по суті. Дитина не стане слухати ваші довгі монологи, стане відволікатися на навколишнє оточення. Якщо хочете дати йому інструкцію по проведенню часу у вашу відсутність, то вона повинна бути короткою.
7. Навчіться слухати дитину, і тоді він стане слухати вас. Не перебивайте малюка, в іншому випадку він захоче скоріше закінчити з вами розмову.
Вплив темпераменту дитини на спілкування з батьками
Всіх дітей можна розділити на 3 категорії, що включають в себе:
1. Дітей, яких можна з легкістю виховувати, при цьому діти не вередують, слухають дорослих.
2. Дітей, які важко засвоюють інформацію, або дуже сором'язливі.
3. Важкі підлітки.
Діти першого типу з цікавістю вивчають навколишній світ, у них позитивне мислення і середня ступінь вразливості. Ці діти з легкістю адаптуються в новій обстановці і знаходять мову з новими людьми. При зіткненні з різними життєвими ситуаціями малюк поводиться спокійно. У батьків немає проблем з такими підлітками, так як вони з легкістю знаходять спільну мову.
До другого типу дітей належать діти, які страждають сором'язливістю, і часто дивляться на світ з негативом. Ці діти повільно звикають до нової обстановки і людям, при знайомстві з новою людиною намагаються уникнути спілкування. При попаданні в незнайому обстановку або ситуацію дитина часто губиться, не знає, як йому слід вчинити. Малюки з працею переживають розлуку з близькими людьми. Батькам слід ознайомлювати їх з новими людьми, так як через деякий час малюк починає спокійно ставитися до нової обстановки і новим особам.
Діти третього типу часто дивляться на світ зі злістю. Вони звикли звинувачувати в своїх невдачах суспільство і батьків. Такі діти не визнають власних помилок. У дитинстві такі діти страждають частими спалахами злості, складно догодити їхнім смакам. У підлітковому віці такі діти часто конфліктують з батьками, намагаючись продемонструвати свою самостійність. Темпераментний дитина, з якого надалі виростає важкий підліток, стає причиною безсонних ночей своїх батьків. У школі такі діти часто б'ються, грублять вчителям і однокласникам.
Батькам важче з важкими підлітками, так як діти цього типу не йдуть на контакт. З іншими типами дитячого темпераменту легко впоратися, якщо поговорити з малюком і дізнатися, що йому потрібно або що його турбує. Якщо батьки можуть самостійно визначити, який тип темпераменту притаманний їх малюкові, їм легше скоригувати свою лінію поведінки.
- Нові товари в продажуСічень в компанії Little Pa видався дуже насичений і плідний. Для малюків створені нові колекції, з новими принтами, і з як завжди високою якістю матеріалів та зроблені з любов'ю вручну. Тому гортайте, і обирайте безпечні і гіпоалергенні дитячі товари.Читати
- Новинки травняПодобається травень! У цей час хтось уже ходить в одній футболці, а хтось ще пуховик із шапкою не створив).Читати