У що пограти з дитиною вдома
Малюк буде в захваті, коли з ним будуть грати батьки. Зрештою дитині треба вчитися поводитися з іграшками, спілкуватися під час гри. Це все знадобиться йому для майбутньої адаптації у садочку, школі чи дворі.
Домашні ігри з малюком до 3 років
1. Малювання. Візьміть аркуші паперу, пальчикові фарби, воскові олівці. Малюйте разом або навчаєте свого малюка. Це розвиває фантазію, сприйняття кольорів, а також дрібну моторику, яка, у свою чергу, чудово стимулює розвиток мови у малюків.
2. Кладіть долоньку або стопу на аркуш паперу і обводите різними кольорами. Потім з цих «шаблонів» можна придумувати продовження малюнка. Наприклад, квіточку або чоловічок. Можна долоньку намазати фарбою пальчикової (вона безпечна) і робити відбитки на папері.
3. Якщо ваш малюк вже розмовляє, то можна пограти в «Вгадай-ку». В мішок (непрозорий) висипати іграшки. І нехай дитина, не дивлячись, просто на дотик визначає, що це за звір.
4. Ліплення з тіста. Зробіть самі солоне тісто. І навіть можете замішувати його разом. Додати можна натуральні барвники (буряку, ягід, шпинату), щоб кульки з тіста стали різнокольорові. Ліпіть звіряток, квіточки, кульки. Та що завгодно.
5. Кубики допоможуть вам відвернути малюка. Почніть будувати з них башточки. Можна навіть змагатися, у кого вище, у кого першого завалиться. Більше захоплення у малюків викликає саме руйнування побудови.
6. Ховайте за спиною в руці іграшку. Нехай дитина вгадує, в який же ви сховали.
7. Розвивайтеся. Читайте разом книжки. Ні, не треба дитину навчати грамоті. Посадіть його на коліна, ляжте поряд і читайте книжки, бажано з яскравими і великими картинки. Особливо в захваті діти від віршів, притому не довгих, щоб не втомитися. Показуйте йому в книзі звірів, називайте, просіть їх показати. Якщо малюк говорить, вчіть кольору. На допомогу прийдуть олівці або іграшки. Можна і фігури вивчати знову ж на іграшках. Можна з картону вирізати.
8. Пазли. Тільки не дрібні. Зараз повно дуже великих картонних пазлів або навіть поролонових килимків.
9. Грайте на пам'ять. Викладіть 5 різних іграшок. Нехай малюк на них подивиться, запам'ятає, відвернеться. Ви одну приберете, а дитина нехай вам назве ту, що «вибула». Можна збільшувати кількість іграшок. Це складніше завдання.
10. Ще повно «водних розваг». Переливати воду з однієї посудини в іншу, наприклад, з стаканчика у відро. Можна налити у ванну води, запустити туди іграшки, дати малюкові сачок, нехай виловлює плаваючі іграшки. Також можна заздалегідь придбати дитячу вудку з магнітиком і таких же рибок. Нехай порыбачит. Добре «вбиває» час переливання води за допомогою ложки з посудини в посудину. Можна разом пускати кораблики по ванній.
Домашні ігри з дітьми після 3-х років
З дітьми постарше вже простіше. Придумати, у що пограти з дитиною вдома, набагато легше. Такі малюки вже і самі можуть почитати, запропонувати вам гру. Вам залишиться тільки підтримати їхню ідею.
1. Малюйте. Фарбами, олівцями, пальцями, пензликами. Можна одне і те ж малювати по черзі однією рукою, потім іншою. Порівняти отримане. Можна з закритими очима. Можна намалювати початок малюнка, запропонувавши дитині додумати закінчення малюнка.
2. Шашки, пазли, лото, доміно (дитяче), конструктор, ліплення з пластиліну або тіста.
3. Якщо малюк вже знає букви, то можна користуватися магнітної азбукою. Якщо ж алфавіту ще не знає, то це чудова нагода навчити малюка в момент гри.
4. Геометричні фігурки. Розвивають логіку і фантазію подібні ігри.
5. Розмальовки. Зараз можна вийти в Інтернет і завантажити будь-яку картинку і роздрукувати на принтері, залишивши місця для прикрашення. Тепер не обов'язково бігати в магазин, щоб придбати розмальовки.
6. Чим старше діти, тим цікавіше їм грати в настільні ігри. Тепер їх безліч. І на основі радянських, діснеївських або навіть сучасних мультфільмів, на основі фільмів, комп'ютерних ігор. Знамениті монополії і подібні ігри. Важливо, щоб дитина не їв кубики або фішки. Тому вік дитини відіграє ключову роль.
7. Кеглі, кубики. Однак тримайтеся подалі від магнітних кубиків, де кульки з'єднуються між собою в різні конфігурації. Варто цим кулькам (достатньо 2) потрапити в організм, як вони між собою склеюються, викликаючи непрохідність кишечника. Самі кульки не вийдуть ні за що. У дитини почнуться дикі болі. Оперувати буде теж дуже складно. Кульки потягнуться до металевих інструментів, порвуть кишечник. Тому віддавайте переваги безпечним іграшок, без дрібних деталей.
8. Вимірюйте кроками кімнати. Можна стопами, долоньками. Порівнювати, у кого скільки вийшло.
9. Якщо у вас багато іграшок, то пограйте в зоопарк, розділяючи домашніх і диких на групи.
10. Гаряче-холодно, їстівне-неїстівне, хованки.
11. Для дітей постарше також важливо розвивати дрібну моторику. Зав'язуйте шнурки, застебніть гудзики і блискавки, нанизуйте на волосінь намистини або гудзики. Змішайте ґудзики, різних кольорів та розмірів в одну купу. Нехай спочатку малюк розбере їх за кольорами. Потім можна по розміру. Потім - за формою ґудзики. Можна шукати пари.
12. Ніколи не вийдуть з «моди» дитячі рольові ігри дочки-матері, доктор, лікар, перукар, магазин, школу.
13. Спортивні ігри: волейбол з повітряною кулькою, щоб не розбити нічого будинку. Рачки ходити, гуськом.
14. Резиночка. Напевно, пам'ятаєте, як в дитинстві ви грали в неї. Коли між великим і вказівним пальцями обох рук натягується гумка, а потім інша людина знову ж всього 2 пальцями кожної руки придумує, як зняти резиночку з ваших пальців, переносячи на свої пальці. Кожен раз виходять нові «візерунки».
15. Театри. Театр тіней, ляльковий, з іграшок. В принципі, такий театр буде цікавий і дітям.
16. Складайте казку.
Заглянувши в наш магазин ви обов'язково знайдете чим зайняти дитину в негоду. У нас є все що потрібно — від текстильних кубиків до вігвамів!
- Нові товари в продажуСічень в компанії Little Pa видався дуже насичений і плідний. Для малюків створені нові колекції, з новими принтами, і з як завжди високою якістю матеріалів та зроблені з любов'ю вручну. Тому гортайте, і обирайте безпечні і гіпоалергенні дитячі товари.Читати
- Новинки травняПодобається травень! У цей час хтось уже ходить в одній футболці, а хтось ще пуховик із шапкою не створив).Читати